اخبار و تازه های املاک

نکات مهم در هنگام معامله در بنگاه های معاملات ملکی توجه به نکات زیر مهم است:
۱- بررسی شود که آیا صاحب بنگاه دارای مجوز از اتحادیه است یا خیر 
۲- اگر مال مورد معامله بین چند نفر مشاع است و یا این که خریداران چند نفر هستند و عده ای به جای دیگری به وکالت معامله می کنند دارای وکالت رسمی هستند یا نه 

در دو شماره قبل در مورد اینکه آیا خرید ویلا به نفع شما است یا نه و همچنین چگونه ویلای موردنظر خود را در منطقه دلخواه پیدا کنید، مطالبی ارائه شد. همانطور که گفته شد، باید ابتدا هدف خود را از خرید ویلا مشخص کنید و با ارزیابی آیتم‌هاي گوناگونی که در شماره‌هاي قبل به آن اشاره شد تعیين کنید که آیا اصلا به نفع شما است ویلا بخرید یا نه؟ 

دنیای اقتصاد نوشت: یک دلال بازارزمین در شمال کشور درباره این نوع فروش توضیح می‌دهد: درفروش‌های قسطی، ابتدا مبایعه‌نامه‌ای با کد رهگیری و هولوگرام بین خریدار و فروشنده منعقد می‌شود و یک سوم تا یخرید ک دوم مبلغ ویلا به صورت نقد و یک دوم نیز پس از ساختن ویلا در ملک گرفته می‌شود.

ویلاسازی و ویلاداری در شهرهای شمالی کشور از سال‌هاي قبل در ایران رواج داشته است و روز به روز به تعداد ویلاها و مالکان آنها در این مناطق سرسبز نیز اضافه مي‌شود. سرعت ساخت‌وساز ویلاها در شهرهای شمالی به حدی است که حتی اگر ماهی یکبار هم به ویلای خود سر بزنید شاید به علت ساخت‌وسازهای جدید و تغییرات محسوسی که در منطقه ایجاد شده برای یافتن ویلای خود با اندکی دشواری مواجه شوید.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جلوگیری از نابودی جنگل‌ها و ساخت ویلا در زمین‌های کشاورزی از اولویت‌های فعلی استان‌های شمالی است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، علی لاریجانی در مجمع نمایندگان استان‌های شمالی کشور گفت: بسیاری از دغدغه‌های کنونی نمایندگان استان‌های گیلان، مازندران و گلستان برای توسعه و پیشرفت خطه شمال کشور مشترک است بنابراین برای توسعه این منطقه کشور باید برنامه ریزی و اولویت بندی صورت گیرد.